<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

Lenka Hornová: Za porod dostala prsten s briliantem!

Když jí lékař potvrdil těhotenství, začala Lenka Hornová (40) přemlouvat své kamarádky, aby do toho šly taky. Pavlína Danková jí řekla, že se zbláznila, Gábina Partyšová ji naopak následovala. Dramaturgyně a bývalá moderátorka Prásku Lenka Hornová je nyní maminkou měsíční dcery Laury a Nedělnímu Blesku poskytla první rozhovor po porodu.


Mluví nejen o tom, co prožívala a prožívá, ale i o seriálu Ulice, na němž se podílí. Tytam jsou večírky a cigarety!


Jaké to je mít miminko v 21. století ve srovnání s rokem 1990, kdy jste měla syna Michala?


"Mít miminko je teď jenom radost. Znala jsem jen látkové pleny, které jsem vyvářela a u žehlicího prkna pak prostála hodiny, a košilky s krajkovými límečky, které se žehlily extrémně blbě. A teď? Žasnu nad úžasně pohodlným a krásným oblečením pro miminka, papírové pleny si nemůžu vynachválit, a když večer sedím na terase a malá spí, mám vedle sebe elektronickou chůvičku."


Nechybí vám vůbec nic?


"Vůbec. Co je malá na světě, byla jsem venku asi dvakrát, když jsme šly na kontrolu k pediatrovi. Jinak jsme buď doma, anebo spíš na terase, která vypadá jako malá zahrada. Kojím, takže paráda."


Nechodíte ani nakupovat?


"Ne, protože už několik let využívám donáškovou službu, která mi nákup přinese až do domu. A všechno, co chci, od potravin, drogerie až po uhlí na gril, si objednám přes internet. Jednadvacátému století prostě tleskám."


Porod byl také lepší než dřív?


"Byl, protože jsem využila epidurální anestezii, čili znecitlivění dolní částí těla a to mi dali hned, jak přišly velké kontrakce. Ten den, kdy se malá narodila, jsem měla do porodnice přijít na kontrolu ve dvanáct, ale s divnými pocity jsem se probudila už ráno ve čtyři. V sedm jsem volala mojí paní doktorce, kdy mám tedy přijít a řekla mi: Hned. Vyšetřila mě a potvrdila, že kontrakce začaly. Celý den jsme pak s Liborem strávili v úžasně útulném obýváčku, který byl zároveň i malým porodním sálem. V půl sedmé večer byla Laura na světě. Pak jsem odhupkala do svého pokoje, kde byla i postel pro Libora."


Co jste za Lauru od Libora dostala?


"Prstýnek s diamantem. Můj první!"


Jste jednou z autorek seriálu Ulice, kdy zase začnete psát?


"Vypadá to, že jsem skvělá plánovačka, ale byla to náhoda. Přes prázdniny má seriál pauzu a já rodila, jen co skončila předešlá řada. Psát začnu zase koncem prázdnin, Ulice se bude vysílat znovu od září."


Co tam přesně píšete?


"Mám svoje fi gury, jako třeba Moniku, Marka, Digi z kadeřnictví, Ingrid atd. A těm vymýšlím příběhy (epizody), a i když bych nemusela, píšu pro ně i dialogy, aby ty moje postavy říkaly přesně to, co chci já."


A kde čerpáte náměty?


"Kdyby s námi na poradě seděl nějaký psycholog, asi by se smíchy popadal za břicho, protože tam samozřejmě projektujeme mnoho věcí ze svých životů. Ať už je to realita anebo jen přání. Nechávám se inspirovat i životy mých kamarádek, kamarádů, příbuzných atd. A například Marek je můj vysněný chlap. Ondra Brzobohatý, který ho hraje, za mnou chodí a prosí mě, abych mu už napsala něco normálního, že je tak kladný, až se mu z toho chce zvracet."


Váš vysněný chlap je snad partner Libor, ne?


"No, prakticky jo, (směje se)... odchylky jsou úplně drobné. Než se malá narodila, hrozně zabodoval, když do koupelny vlastníma rukama vyrobil přebalovací pult na míru a ještě celý byt vymaloval."


Budete se brát?


"Jsme spolu jedenáct let, ale zatím nám to nepřipadá nijak důležité."


Jak Lauru přijal váš sedmnáctiletý syn Michal?


"Úplně v pohodě, má plnou hlavu svých starostí. Když se narodila, byl na jazykovém kurzu na Maltě a přivezl si odtamtud kamarádku, také Češku. Něco se tam určitě naučil, ale nevím, jestli to byla angličtina..."


Jak dlouho budete s malou doma?


"Práci budu dělat dál jako dosud, nezmění se vůbec nic, akorát na porady budu jezdit jen jednou týdně. Všechno píšu doma v obýváku na notebooku."


Kdo vám bude pomáhat? Chůva?


"Nejúžasnější chůva je moje máma. Když jsem měla Michala, sestra měla také malého syna a máma je oba nejen hlídala, ale postupem času je naučila i plavat, lyžovat, bruslit..., je prostě skvělá a velmi akční. A proto jsme teď koupili domek v Řepích, aby tam mohla bydlet s námi."


Kolik dům stál?


"To neprozradím, ale stěhovat bychom se měli asi za rok po rekonstrukci."

Autor: Věra Keilová (12. 8. 2007)