<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

Rozhovor s Gábinou Partyšovou

V těchto dnech vychází moje nové CD pod titulem GABRIELA 2007, na kterém jsem pracovala tři roky. Neumím se nudit a pořád něco podnikám. Moderuji různé společenské a sportovní akce. Začala jsem hrát golf, takže přes léto budu moderovat spoustu golfových turnajů, na kterých si i zahraji. Jinak chodím na 4 hodiny zpěvu týdně a 3 hodiny angličtiny. Když mám volno tak hraju golf, tenis, plavu a cestuju se svým manželem Pepou.


Jaké jsou v současné době vaše aktivity?

V těchto dnech vychází moje nové CD pod titulem GABRIELA 2007, na kterém jsem pracovala tři roky. Neumím se nudit a pořád něco podnikám. Moderuji různé společenské a sportovní akce. Začala jsem hrát golf, takže přes léto budu moderovat spoustu golfových turnajů, na kterých si i zahraji. Jinak chodím na 4 hodiny zpěvu týdně a 3 hodiny angličtiny. Když mám volno tak hraju golf, tenis, plavu a cestuju se svým manželem Pepou.

Jak to vypadá s novou deskou a kolik na ní bude písniček? (Sakra, nebo už vyšlo, sorry…)

Na mé nové desce je 14 písniček. Deska vznikala tři roky a točila jsem ji na Vyžlovce u Dana Hádla. Autorsky se na ní podílel Petr Roškaňuk, Karel Svoboda, Lešek Wronka, Jan Kudinov, Hana Sorrosova, Lucka Strýčková, Markéta Mazourová, Petr Šiška a další autoři. Na CD jsou také dvě převzaté písničky z Divokých koček od Diane Warren, které jsou mojí srdeční záležitostí. Celá tahle deska je vlastně mým návratem k romantickému popu a pop rocku. A je také návratem k mému původnímu uměleckému jménu GABRIELA. Pod tímto jménem jsem právě před 10 lety vydala u MONITOR – EMI svou první desku. Rockovější rebelka Rebeka se vrátila tam odkud přišla, někam na zaoceánskou loď, kde možná zpívá turistům nebo jen tak lelkuje. Úvodní singl z desky již hrají některá rádia, deska je vylisována a do obchodů přijde počátkem června. Ukázky všech písniček si každý může poslechnout na mém webu- www.igabriela.cz. A stáhnout si je budete moci na www.i-legalne.cz. Na všech textech jsem se svými textaři spolupracovala a všechno co na desce zpívám vyjadřuje můj pohled na svět a vztahy mezi lidmi. Je to pohled třicetileté dospělé a zkušené ženy.

Prý připravujete vlastní pořad, který by se měl v brzké době objevit na jednom z našich televizních kanálů…
Vlastní televizní pořad mám připravený již dva roky. Je to pořad o světě šoubyznysu a jmenuje se Creme Bruleé. A kdy se objeví na obrazovce, to je ve hvězdách.

S Pepou máte hned dva domovy: byt na Starém Městě v centru Prahy a dům se zahradou a tenisovým kurtem v Petříkově. To musí být příjemné ta místa střídat….

Je to skvělý. Když pracujeme nebo jdeme do společnosti nebo na večeři se známými, tak zůstáváme v Praze. Když máme volnej den, tak sedneme do auta a za dvacet minut jsme na vesnici, v domku u lesa a dýcháme úžasně čerstvý vzduch a pijeme vodu z vlastní studně. Je to velmi pestré takhle střídat dva domovy. Má to ale jednu nevýhodu. Musím mít dva šatníky, takže neustále tahám věci z Prahy do Petříkova a naopak.

Je to zřejmě luxus, ale která žena by něco proti němu měla?

Největším luxusem na střídání dvou domácností je, že o zázemí v Petříkově se starají moji rodiče, kteří tam bydlí. Pokud by tam nebyli, tak by jsme do tohohle systému dvoudomácnosti asi nešli.

Jak to v Petříkově vůbec vypadá?

Dům je bezbariérovým bungalovem kanadského typu, který jsme si v podstatě navrhli sami a splňuje veškeré naše požadavky na pohodlné a nenabubřelé bydlení. Postavili jsme ho vlastně proto, abychom mé rodiče přesídlili z Brna sem k nám. Dům stojí na velkém pozemku u lesa a je obklopen krásnou zahradou, kde v každém ročním období něco krásně kvete. Součástí domu je i vnitřní bazén a tělocvična, na zahradě tenisový kurt a tréninkový prostor pro golf. Kolem plotu běhají srnky, bažanti a zajíci. Zkrátka jako v pohádce.

Takže je to takové vaše letní sídlo, anebo místo, kam můžete vypadnout z ruchu a šumu velkoměsta?

Původně jsme si to tak s manželem mysleli. Že tam budou bydlet rodiče a my občas přijedeme z velkoměsta na návštěvu. Je tady tak pěkně , že jsme taky více času než v Praze. No a když se nám zasteskne po ruchu velkoměsta, tak za 20 minut jsme v centru a jdeme se bavit.

Jak tam odpočíváte?
Rádi si všichni povídáme. V létě k tomu používáme různá sezení na zahradě, v zimě pak velký pokoj. No a když nás nebaví jen tak sedět nebo hrát Scrabble ( mimochodem totálně jsme všichni této hře propadli), tak vyrazíme na kurt hrát tenis nebo jdeme na zahradu potrénovat golfový švih nebo si jen tak zaplavat v bazénu, relaxovat ve výřivce nebo si zahrát pink-pong. V zimě máme u garáže golfový trenažér, takže tam trávíme hodně času. A když se nám nechce kolektivně něco podnikat, tak si každý zaleze do svýho prostoru a buď si čte, nebo něco dělá na počítači nebo jen tak relaxuje.

Prý se vám nepodařilo Pepu přemluvit k uskutečnění velkolepé párty při příležitosti jeho padesátin. Není to pomluva?

Pepu nemusím nikdy k ničemu přemlouvat. Původně jsme chtěli pozvat jeho kamarády a uskutečnit velkou párty. Pepa není rád středem pozornosti a na takovýhle párty by určitě byl celý večer v jednom kole. Tak jsme si to rozmysleli, párty jsme zrušili a Pepa se rozhodl, že bude slavit padesátiny celý rok 2007. Báječný nápad, protože má kamarády a známé z různých oblastí ( golfisté, reklamní branže, ekonomická branže, politická branže, šoubyznys). Od dubna pořád slavíme.

V několika časopisech děláte módní policistku. Ne vždycky chválíte – už se nějaká celebrita na vás kvůli tomu urazila?

Nepovažuji se v žádném případě za nějakou módní guru. Hodnotím outfity podle sebe a tak jak já to cítím. Zatím si žádná osobnost neztěžovala. Budu muset asi přitvrdit ( smích).

Nosíte jen značkové věci?
Nosím různé oblečení. Nejčastěji kombinuji značkové věci s těmi obyčejnějšími, přesto ale pěknými. Nedívám se na oblečení jen přes značky. Nejraději nakupuju u mladých módních tvůrců v Paříži. Nemají ve světě módy ještě žádné jméno, ale přesto vyrábí skvělé kousky.

Co je pro vás z oblečení nejodpornější?
Nechci napovídat – ale co vytahaný tepláky, nebo ponožky do lodiček?
Nejodpornější je oblečení propocené a špinavé. Proti vytahaným čistým teplákům nic nemám. Taky je občas doma nosím, když jdu něco dělat na zahradu. Jo a odporná je sepraná podprsenka.

Toužíte po miminku?
Myslím si, že jsem dospěla do věku, kdy bych mimi mohla mít. Jako každá žena toužím po tom být mámou. Těším se na to moc. Má sestra má dvě malé děti. Takže když s nimi přijede k nám domů, tak je veselo.

„Pracujete“ už na něm?
Antikoncepci jsem vysadila a necháváme tomu volný průběh.

Co byste chtěla: holčičku, chlapečka, kolik?
Chtěla bych dvě děti – holku a kluka.

A Pepa?
Můj manžel má již tři děti a na děti se mnou se taky moc těší.

Proslýchalo se, že se snad na čas chcete odstěhovat do Států. Co je na tom pravdy?
Chceme koupit dům v Miamy na Floridě. Až budeme mít malinké děti, tak bychom tam rádi trávili zimní období.

Jaký je vůbec život s milionářem - jako z amerického filmu?
Nedívám se na Pepina jako na milionáře. Ani ho nemám ráda pro jeho peníze. Peníze sice osvobozují, ale vůbec nejsou všechno ( zní to jako klišé). Miluju Pepu protože se vedle nej cítím jako princezna nebo prety woman. Takže ano – život s Pepou je jako z romantického amerického filmu. Pepino je skvělej, pohodovém a pozorném chlap, který ví – po čem ženy touží.

Jste krásná žena – je si toho manžel řádně vědom?
Můj manžel říká, že každá žena je svým způsobem krásná. A je pozorný ke všem ženám. Říká, že jsem krásný člověk navenek i uvnitř. Dává mi to neustále najevo a pomáhá mi zvýraznit to, co je na mě nejhezčí, včetně mého humoru a postoji k potřebným lidem, kteří jsou v problémech.


Čím vám udělá největší radost?
Když je doma pohoda. A ta je skoro pořád, takže mi dělá radost furt.

A vy jemu?
Když jsem veselá a povídavá. To se mnou vydrží povídat až do rána.

Na co se těšíte, co si přejete?

Přeju hlavně zdraví celé své velké rodině i sobě. Těším se na léto, na golf, na cestování, na milování, na mimi a na dobře vychlazené pivo.