<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

"Jen aby se beze mě večírkový svět nepoložil !"

Večírková královna Gábina Partyšová mění od základu svůj život. O deseti panácích whisky za večer, budíčku po deváté, dlouhé snídani a plavání v bazénu si bude moci nechat jen zdát. S Lenkou Hornovou jí brzo spojí stejné miminkovské zájmy. Zatímco Lenka rodí každým dnem, Gábina se teprve odhodlala zveřejnit své těhotenství. Po rodině a přátelích tuto novinku svěřuje čtenářům Glancu.


Jak dlouho jste tajila své těhotenství?

Manželovi a svým blízkým jsem tuto krásnou novinu řekla hned po té, co jsem si udělala těhotenský test a zjistila jsem, že jsem na 99 procent těhotná.

„Ženy umějí zachovat jen jedno tajemství – svůj věk,“ tvrdil filozof Voltaire. Co si o tom myslíte?

Pro ženu zachovat tajemství je docela náročná věc. Jsme totiž zvědavé od přírody a s tajemstvím se chceme hned někomu svěřovat. Já zatím netajím ani svůj věk, ale určitě časem na Voltairovi slova dojde.


Komu jste svěřila své tajemství a kdo se ukázal hodný vaší důvěry a nezklamal?

Manželovi a jeho matce, rodičům, sestře a švagrovi a pár nejbližším kamarádům z golfu.

A jak se tají těhotenství? Obvykle to bývá tak, že si jde celebrita koupit těhotenský test a než ho donese domů, už se o tom píše v bulváru. Chodila jste pro něj v přestrojení a k lékařům přes dvorky?

Těhotenský test mi koupila moje sestra Monika a k doktorovi jsem se objednala v podvečer, kdy je tam méně lidí. Nejvíce jsem se bála, že mě prozradí džus, který jsem popíjela na akcích, které jsem moderovala nebo na kterých jsem zpívala. A byli tam známí novináři, kteří mně nikdy neviděli pít džus a znají mě jako pařičku. Patřilo ke mě pivo, víno, Jameson a cigareta. S pitím a kouřením jsem totiž přestala okamžitě. Příroda to zařídila skvěle. K alkoholu si nemůžu ani přičichnout a při pohledu na cigaretu se mi dělá zle.

A ještě proč jste ho tajila?

První tři měsíce těhotenství u každé ženy je mnohdy hodně rizikové a dost často se stává, že v těchto měsících matka o své děťátko přijde. A myslím si, že nebylo nutné, aby se o tom v tomhle období veřejně povídalo, proto jsme to s manželem neřekli nikomu z médií.

Nepočala jste dítě během pobytu v Itálii, kam jste s manželem vyrazili na golf? (A pak se řekne k čemu je dobrá zelená karta…)

Den před odjezdem do Itálie na Lago di Garda mi pan doktor potvrdil těhotenství a udělal mi první ultrazvuk. Myslím, že dítě bylo počato na Hluboké nad Vltavou v době, kdy jsme tam trávili týden a já si dělala golfové zkoušky. Bude to golfista nebo golfistka.

Mimochodem kolik let jste usilovala o získání zelené karty? Teď ale všechno zase zapomenete…

Nedá se mluvit o letech. Můj manžel hraje golf deset let. Spolu jsme pět a půl roku a chuť naučit se hrát tuto hru jsem dostala až loni na podzim. Letos na jaře jsem udělala zkoušky a sehrála jsem pár turnajů. Na golfu jsem v týhle chvíli pečená, vařená, protože golfové turnaje i moderuji a golf je pro těhotné povoleným sportem. Chůze mi totiž nijak neubližuje. Jana Štefánková a Katka Neumanová hráli golf d 6 měsíců těhotenství, tak to zkusím taky. Pak bude přestávka a nemyslím si, že něco zapomenu. Za prvé ještě toho tolik neumím a ty základy se nezapomínají, jak mi dokazuje i má sestra Monika, která teď začala opět golf hrát po tříleté mateřské dovolené a hraje celkem dobře.

V devětadvaceti letech budete na dnešní poměry mladá maminka. Plánovala jste to?

Chtěla jsem první dítě do 30 let. Myslím si, že je to ideální věk. Nemám totiž už pocit, že mi něco uteče a že u něčeho důležitého nebudu. A myslím si, že jsem na mimi připravená.

Do jaké míry vás olivnilo těhotenství Lenky Hornové?

Lence držím palce a těším se na její druhé mimi. Lenka mi pořád říkala, ať taky začneme „ dělat“ na miminku, abychom se pak s našimi dětmi mohly navštěvovat a měly společná témata. No a ono to vyšlo.

Stejně je to překvapení. Šok. Vy - královna večírků, společnosti, jste se rozhodla vzdát se zábavy.

Věřte mi, že když chodíte 7 let třikrát až čtyřikrát týdně do společnosti, tak se vám to přejí. Jako všechno, čeho je moc. Užila jsem si zábavy, chlapů a všeho co k mládí patří tolik, že se teď ráda na chvíli zastavím a vyměním panáka za džus a mejdany za procházky přírodou a kočárek.


Je vám jasné, že jak „nevstávate před devátou hodinou, dlouho snídáte, plavete a cvičíte 5 Tibeťanů na doplnění energie“, tak s tím je na dlouhou dobu konec?

Vím, že dítě razantně změní a otočí můj život vzhůru nohama, ale věřím, že to bude změna příjemná a těším se na ni.

A že zřejmě budete nucena maličko změnit životní styl? "Doma v lednici nic nemáme díky tomu, že se stravujeme v restauracích.“ Co všechno budete měnit?

Ano, bude to všechno jinak. Vidím to u své sestry. Hlavně už se nebudu starat jen sama o sebe. Bude tu někdo další ( mimo manžela ), kdo mě bude totálně potřebovat.

Napadlo vás, když jste poprvé viděla Pepu Koktu, že je to budoucí otec vašich dětí?

Ne. Nikdy jsem prvoplánově nehledala otce svých dětí. Neměla jsem tento pocit s žádným mužem na prvním rande. Po dvou letech vztahu s Pepou jsem si to ale představit dokázala.

Vzpomente si, kde to bylo, kdy to bylo a co měl na sobě? Případně co vám tehdy řekl?

Na koncertě Heleny Vondráčkové v Českých Budějovicích před 6 lety. Co měl na sobě netuším. A co mi řekl ? Že se jmenuje Pepa a že ho těší, že mě poznává.

Jak vlastně reagoval nastávající otec na tuto novinu? Jaká byla jeho první slova?

Procházel se ráno po zahradě a já jsem mu to běžela říci hned poté, co jsem si udělala těhotenský test. Objal mě a řekl, že je to úžasný, vědecko-fantastický a že je šťastnej.

Jak probíhá vaše těhotenství? Jaké máte chutě?

Opravdu je to Jiný stav. Je mi malinko blbě od žaludku a brzy ráno se budím hlady. Mám hroznou chuť na ovoce a ráno piju místo čaje kakao. Přestala jsem mít chuť na alkohol, cigarety a kávu. Každé dvě hodiny musím něco malého sníst, aby mi nebylo špatně. Kolem desáté večer se mi chce už spát. Jsem opravdicky úplně jiná.

Už jste viděla svoje dítě na ultrazvukovém snímku?

Ano. Už mám první snímky a už jsem slyšela i tlukot srdíčka. Je to nádherný pocit.

Začal jste se připravovat na porod? Čtete odborné knížky, cvičíte odpovídající cviky?

Ještě ne. Odbornou literaturu mi přivezla moje sestra, která před půl rokem porodila své druhé dítě, ale ještě jsem se nedostala k tomu, abych si něco přečetla. Spíše si o tom se sestrou a matkou povídáme. Zatím mám také spoustu pracovních závazků, takže ještě dost pracuji a chci pracovat dokud to půjde a pokud mi bude dobře. Těhotenství přece není nemoc. Žádné speciální cviky zatím neprovádím, jen plavu, chodím na procházky a hraju golf.

Před půl rokem jste byla u porodu sestry Moniky. Jak to na vás zapůsobilo?

Nebyla jsem přímo u porodu, protože sestra rodila císařským řezem. Čekala jsem před operačním sálem a viděla Kristínku společně se svým švagrem jako první. Byl to napínák a dojalo mě to k slzám.

Máte promyšleno, kde a jak budete rodit? Půjde Pepa k porodu?

Budu rodit v Podolí, jiné detaily ještě promyšlené nemám. Termín mám až na Nový rok 2008, takže to stihneme promyslet ještě několikrát. I to jestli Pepa půjde k porodu nebo ne.

Máte jméno?

Líbí se nám Anna, Rebeka, Matěj, Kryštof ….. Líbí se nám hodně jmen, ale ještě to nějak neřešíme. Až budeme vědět zda to bude holčička nebo kluk, tak pak to bude aktuální.

Co byste raději: chlapečka nebo holčičku?

Holčička by se mi jako první dítě možná líbila malinko víc. Ale hlavně ať je to zdravé miminko.


Kde budete vychovávat dítě? V Praze nebo v Petříkově? Budete se stěhovat?

V Praze i v Petříkově. Více ale budeme asi na vesnici. Přes zimu pak na Floridě v teple.

Nebo to budou děti? Kolik jich plánujete?

Neplánujeme. Necháme to osudu.

Jak si myslíte, že budete vychovávat své děti: liberálně, nebo přísně?

Raději přísněji než liberálněji. A hlavně tak, aby se pak mohly postavit na svoje vlastní nohy a nepotřebovaly produpávat cestičky. A hlavně z nich musí vyrůst slušní lidé.

Jak dlouho plánujete být doma?

Dokud budu kojit, tak budu doma. Moje práce je naštěstí po večerech, kdy miminka spinkají, takže si budu moci dovolit odskočit odmoderovat akci nebo na ní zazpívat a pak zase zpátky domů k dítěti a manželovi.

Obejde se bez vás společnost?

To si nejsem jistá. Malinko se bojím, aby se večírkový svět beze mě nepoložil ( smích).

A vy bez ní? Anebo si dovedete představit, jak s miminkem běháte po večírcích?

Myslím si, že do společnosti chodit budu, ale na večírky mimíska tahat rozhodně nechci.

Dá se na večírcích přežít „na sucho“?

Dřív jsem si myslela, že ne, ale teď si to už druhý měsíc užívám a dá se to. Vypiju šest až osm džusů a královsky se bavím. Je to příjemný pocit, skvěle se bavit, bez kapku alkoholu.

Jste parádnice, máte vztah k módě. Co uděláte se svým šatníkem? Půjdete za nějakou návrhářkou?

Už mám pár těhotenských kousků od sestry a určitě si nechám ušít pěkné těhotenské šatičky u Alice Abraham. Největší bříško budu mít v zimě, ale věci nechci kupovat dopředu. Bude záležet na tom, kolik přiberu.

Vám se to teď tak sešlo – deska a dítě. Není to škoda? Ve chvíli, kdybyste se měla věnovat kariéře, na to nebudete mít tolik času (a možná spíš energii)?

Žádného dítěte není nikdy škoda. První miminko – desku jsem už porodila a trvalo to tři roky. Jmenuje se GABRIELA 2007. Myslím si, že ty tři roky, co jsem na ní pracovala se vyplatily. Pomohlo mi i studium zpěvu u profesorky Vavrečkové a deska je taková dospělejší a zralejší. Stejně jako já. Mám z ní radost. Propagovat ji a zpívat mohu i jako těhotná. Zpěv je v těhotenství výborným relaxem, proto jsem na hodiny zpěvu ke své profesorce nepřestala chodit a nebudu ani odmítat vystoupení na společenských akcích.


Jaká ta deska je? Kým ovlivněná? Jaké písničky? Co si od ní slibujete?

Na týhle desce se vracím se ke svému původnímu pěveckému jménu GABRIELA, pod kterým jsem před deseti lety vydala svou první desku u MONITOR – EMI. Nová deska je také mým návratem k popu. Skladbou a obsahem písniček se snažím oslovit ženy ve věku nad pětadvacet let. Hudbu na desku mi složil Petr Roškaňuk ( Žlutý pes ), Lešek Wronka, Jan Kudinov, Markéta Mazourová, Sami Khatib, Alwin Groll a Karel Svoboda. Na albu jsou dvě písně z filmu Divoké Kočky od Diane Warren, které jsou mou srdeční záležitostí a přezpívala jsem je do češtiny. Podílela jsem se na námětech a obsahu téměř všech textů svých písniček, tak aby odrážely můj pohled na současný svět a vztahy. O texty se nejvíce postaraly Hana Sorrosová a Lucie Strýčková. Další texty napsal Petr Šiška a Jan Kudinov. Hudbu nahrál a perfektně zaranžoval Dan Hádl ve svém studiu na Vyžlovce. Titulní písničku z alba již pět týdnů hrajou rádia a je v současné době v první patnácce nejhranějších písní. Od týhle desky čekám, že udělá radost mým příznivcům a že si možná někdo všimne, že na sobě fakt makám a že se vyvíjím.


Jak to bude s hypotékou na dům? Dlužíte miliony – co s tím?

Mám něco našetřeno a pak mám muže, který se o mě dokáže postarat.


Před půl rokem jste si v Glancu plánovala: „Až bude miminko, pořídíme si dům na Floridě (pokud to moje těhotenství umožní) a trochu procestujeme Státy.“ Myslíte si, že si splníte tenhle sen?

Určitě ano. Ale není to můj sen. To navrhl Pepa a mě se to líbilo. Být s dítětem v teple přes zimu, doučit se perfektně anglicky a poznat delším pobytem jiné společenství . Máme tam pár známých a tak i o společnost nebude nouze.

Nejste vlastně založením snílek? Který si prostě rád představuje hezké věci?

Jasně. Snít je nádherné a když se sny stávají skutečností, tak to nemá chybu. Některé splněné sny v reálu však nejsou tak úžasné, jak je člověk ve snu viděl.

Nepřišel manžel čirou náhodou s nějakým darem?

Pořád mi nosí nějaké dárky. Hlavně květiny. Zrovna včera mi na zahradě v Petříkově natrhal kopretiny.

Neužijete si poslední svobodnou dovolenou?

Užijeme. Většinu léta budeme hrát golf na krásných hřištích v Česku a na Slovensku a budeme v Petříkově. Koncem srpna odjedeme do Cannes. Ale nebudeme tam tak dlouho, jak jsme bývali v minulých letech. Podíváme se na místo, kde jsme se minulý rok brali a užijeme si slunce a moře.