<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

Hadašová: nejsem přírodní blondýnka

Novopečenou Českou Miss se v sobotu v pražském Top Hotelu stala dvacetiletá studentka ze Strážnice Lucie Hadašová. Tato křehká blondýnka ze Slovácka, která studuje aplikované právo, neskrývala při přebírání korunky z rukou Miss Universe dojetí.


Porotu, diváky i celebrity okouzlily především plavovlásky

Novopečenou Českou Miss se v sobotu v pražském Top Hotelu stala dvacetiletá studentka ze Strážnice Lucie Hadašová. Tato křehká blondýnka ze Slovácka, která studuje aplikované právo, neskrývala při přebírání korunky z rukou Miss Universe dojetí. Lucie, jež zaujala ve volné disciplíně orientálním tancem, doufá, že velkou změnu ve svém životě úspěšně zvládne. „Všichni si myslí, že jsem nedostupná a ledová, ale opak je pravdou,“ svěřila se bezprostředně po svém vítězství. Porotu podle svých slov oslovila vtipem, diváky pak zřejmě úsměvem. „Titulu se budu snažit co nejvíc využít. Doufám, že jsem zaujala nejen tváří, ale celou osobností. Do soutěže jsem vstupovala s těmi nejvyššími ambicemi,“ dodala ještě. Vtipy o blondýnách prý nesbírá, ale ráda se jim zasměje. Nakonec, jak Hadašová připustila, vlastně se jí netýkají – ona totiž přírodní blondýnkou není.

Ženy o ženách

Titulem první česká vicemiss se může pyšnit dvacetiletá studentka z Prahy Eva Čerešňáková, jež ve volné disciplíně předvedla hru na elektrickou kytaru. Druhou vicemiss se pak stala originální a bezprostřední Lilian Sarah Fischerová z Plzně, rovněž studentka, která to vyhrála u porotců a získala tak ocenění Tip poroty. Obě dekorovala úspěšná a populární americká podnikatelka českého původu Ivana Trumpová. Temperamentní Fischerová, jejíž velikou vášní je tanec, kterým ohromila jak porotu, tak diváky, prý úspěch nečekala a upřímně se z něj radovala. „Mé pocity se každým dnem během příprav na finále měnily. Střídavě jsem si věřila a nevěřila. Nakonec jsem si řekla, že si finále musím hlavně užít,“ prozradila dvaadvacetiletá rodačka z Plzně, jež se trochu obávala, aby porotě nevadilo její spontánní, občas ne příliš distingované chování.

Přehlídka celebrit

Netradiční televizní show moderoval známý divadelní a televizní herec Michal Novotný, který se po skončení přenosu netajil tím, že měl velkou trému a leckdy mu bylo úzko. „Trému jsem měl jako snad nikdy v životě,“ prozradil Novotný, jehož favoritkami byly Andrea Šopovová, Lilian Sarah Fischerová a Blanka Javorská. „Klobouk dolů před tím, co dívky předvedly. Všechny byly vynervované. Lucie byla chudinka vystrašená a furt se mračila. Je to moc příjemná holka,“ hodnotil herec, jehož si diváci mohou pamatovat zejména ze seriálu Redakce. „Zvítězila moje favoritka. Během focení jsem zaznamenal, že je Lucie velmi fotogenická. Navíc – ona je univerzální kráska, takový ten katalogový typ,“ prozradil zpěvák, dvorní fotograf soutěže a jeden z členů poroty Peter Nagy.
Na klání krásných žen se přišli podívat také například premiér Mirek Topolánek či znalec a obdivovatel ženské krásy, fotograf Jan Saudek. Mezi pozvanými byly také modelky Lucie Váchová, Jitka Kocurová, řada finalistek předchozích ročníků České Miss, Gabriela Partyšová. Možná poněkud překvapivě přišel například skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer. Jeho jméno se v poslední době – také díky Formanově novince Goyovy přízraky, k níž složil Bauer hudbu – skloňuje ve všech pádech. S jakými pocity klání sledoval? „Bavil jsem se. Ale letos je bohužel asi blonďatej rok. Podle mého názoru měla vyhrát Lilian Sarah. Oslovila mě nejen vzhledem, ale zejména tím, že si na nic nehrála, byla úplně spontánní. Vyzařovalo z ní poselství: Jsem takováhle, buď mě milujte, nebo si trhněte nohou. To se mi na ní líbilo,“ sdělil nám Bauer, jenž se netají tím, že jeho ideálem krásy jsou ženy typu Sophie Lorenové či Rachel Welchové. „Prostě krásky, které mají ty správné proporce. Ženské, které je za co chytit. Takové bohužel ubývají, což mě, jako milovníka opravdový ženský síly, strašně trápí,“ dodal s úsměvem charismatický skladatel, jehož při tvorbě nejvíce inspirují právě krásné ženy.

Korunky za korunky

Po vyhlášení vítězek následovala dražba korunky České Miss 2007. Ta byla letos vyrobena ve dvou kopiích – „putovní“ pro vítězku a „dražební“. Role licitátora se zhostil stále populárnější Leoš Mareš, majitelem korunky se v závěru slavnostního večera stal podnikatel Zdeněk Bakala, jenž je životním partnerem Michaely Maláčové. Půlmilionový výtěžek z dražby korunky z dílny Lucie Lošťákové bude věnován nadaci Terezy Maxové.
„S výsledkem aukce jsem moc spokojená. Peníze věnujeme na projekt 30 minut pro život dětem v kojeneckých ústavech ve věku do tří let,“ prozradila dojatá Maxová, jejíž nadace získá celkem 550 tisíc korun. Za dalších 50 tisíc byla totiž vydražena také šerpa letošní České Miss.