<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

Valentýn českých celebrit

Několika známých osobností jsme se zeptali, jestli slaví svátek zamilovaných na svatého Valentýna?

Několika známých osobností jsme se zeptali, jestli slaví svátek zamilovaných na svatého Valentýna?

Co v tento romantický den dělají a jaký daly či dostaly nejoriginálnější dárek? Kdo dostal obří valentýnkou a kdo zase touží po miminku?

Gábina Partyšová
"Svátek zamilovaných nijak zvlášť neslavíme, už proto, že my slavíme to, že se máme rádi, vlastně neustále! Ten, kdo někoho opravdu miluje, nepotřebuje k tomu zvláštní den v roce. Ale dává milovanému znát celý rok, že mu na něm záleží. Takže tento den není pro nás něčím zcela výjimečným. Samozřejmě mě moc těší, že můj manžel nikdy nezapomene na květiny a na večeři."

Vlasta Korec
"Já tento svátek moc neprožívám. Ale když přijde, rozhodně na milovanou bytost nezapomenu. A jaký je podle mě nejhezčí valentýnský dárek? Jestliže se milují, jak jen nejvíc to jde, nejlepším dárkem pro oba je, myslím, vlastní miminko. Můj ideální Valentýn zatím vypadá takhle: mazlení, pohoda, klid. To vše ve dvou!"

Klára Doležalová
"Není to pro mě důležité datum a když je práce a nestíháme, neslavíme jej. Když je čas, tak proč den zamilovaných neoslavit. V tom případě jdeme s manželem třeba na večeři. Obyčejně mi přinese květinu. Příchodu nových svátků se nebráníme, čím víc jich je, tím lépe, ale svátkem zamilovaných pro mě zůstává První máj."

Lucie Borhyová
"Každý rok chodíme do restaurace, kde jsme byli spolu na prvním rande, kde jsme se vlastně poznali. Už se na tom ani nedomlouváme, koukneme na sebe a víme, že jdeme zase tam. A dárky? Není to nic velkého. Většinou to bývá třeba jen přáníčko, čokoláda, někdy dostanu kytku."

Eva Aichmajerová
"Přestože jsem žila v Americe, Valentýn neslavím, není to český svátek. Tento svátek mi nic neříká, jako den lásky slavím 1. máj a jsem šťastná, když dostanu polibek pod rozkvetlým stromem. Slavit svátek zamilovaných v období, kdy jsou plískanice, zima a šedivo, se mi vůbec nelíbí. Sama dárky na Valentýna nedávám, a tak je i odmítám, protože ho neslavím a nepřišlo by mi to fér."

Agáta Hanychová
"Valentýna budu slavit normálně 14. února. Před třemi roky jsem dostala největší valentýnku v mém životě, byla od mého expřítele Jirky Hudlera - ta valentýnka měla dva metry."..