<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

Borhyová: přítele vystřídal bratr

Zákulisí cen Anno 2006: řada osobností nechala svoje protějšky doma. Třeba Lucie Borhyová – kvůli pomluvám
Zákulisí cen Anno 2006: řada osobností nechala svoje protějšky doma. Třeba Lucie Borhyová – kvůli pomluvám

Praha - Na předávání cen ankety Anno 2006 v Hudebním divadle Karlín nechyběl snad nikdo, kdo je s televizí Nova spjatý. Výsledky jejího dvanáctého ročníku překvapily, neboť výrazně zamíchaly dosud téměř neměnným pořadím prvních příček v kategorii nejoblíbenější žena a muž.

Změny nezaznamenal jen stupínek vítězů, ale také život sám – v hledišti byly totiž tak trochu jinak pomíchané páry.

O největší překvapení galavečera se postaral Leoš Mareš, který z první příčky sesadil Pavla Zunu. Svým doprovodem nepřekvapil – po boku měl životní partnerku a matku svého syna Jakuba Moniku Poslušnou.

Den strávili společně na nedávno koupené chalupě na Třeboňsku, která prochází velkou rekonstrukcí. Na předávání cen tak prý Mareš skoro nepomyslel. Doma byl však podle Moniky Poslušné hodně nervózní.

S vítězstvím nepočítal

„V klidu ještě vzal psy a Kubu na procházku, abych se mohla připravit já. Pak už ale řešil, jestli má dobře dlouhé kalhoty, jestli si má zapnout sako na jeden nebo dva knoflíky. Jestli jsme s nějakým vítězstvím počítali, tak to bylo třetí místo. Když padlo na Petra Rychlého, zdálo se, že může být v klidu.

Jaký omyl. Opravdu jsme to nečekali,“ vypráví Poslušná. A Mareš? Ten cenu večer nepustil z ruky a zářil štěstím. Měl proč. Dočkal se ocenění své třináctileté kariéry moderátora.

Moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová neseděla vedle svého letitého partnera Alana Babického, ale vedle mladšího bratra Oskara. Proč tady chyběla její láska, odmítla komentovat. „Rozhodla jsem se jít s bráchou, protože máme s Alanem plné zuby spekulací, různých článků a neustálého rozebírání našeho vztahu. Chci si už své soukromí chránit,“ prohlásila Borhyová.

Jiná byla i cena, kterou si letos vysloužila – nezískala jako tři roky předtím první místo, ale druhé. Zklamaná však nebyla. „Četla jsem o sobě, že jsem v šoku, protože jsem byla sesazena z trůnu, ale je to nesmysl. Nečekala jsem vítězství, přijímám to, co přijde. Tahle cena mě mile překvapila, protože jednou nemusím získávat žádné ceny.

Druhé místo nevnímám jako sesazení z trůnu, protože vítězka Daniela Šinkorová je herečka nejoblíbenějšího seriálu, v němž lidé vnímají emoce, kdežto já jen předkládám zprávy. Je krásné být mezi prvními třemi a je jedno, v jakém pořadí,“ tvrdí moderátorka. Na galavečer přijela rovnou z vysílání s kolegou Reyem Korantengem, který stejně jako ona obsadil druhé místo. I jemu chyběla partnerka, ovšem z praktického důvodu – jeho mladší dcerka Sofie ještě potřebuje mít mámu doma. A tak mu dělala společnost starší dcera, desetiletá Vanessa.

Bývalá moderátorka Prásku a spoluscenáristka seriálu Ulice Lenka Hornová naopak snad poprvé vytáhla do společnosti svého partnera, režiséra Libora Kodada. Těhotná Hornová se smála vtípkům svých kamarádů Suchánka a Genzera. Na oplátku jim po skončení sdělila svůj vtípek. Totiž že původně ohlášený kluk bude nakonec vytoužená holčička. A jmenovat se bude Laura.


Další moderátorce zpráv, Markétě Fialové, která byla oceněna třetím místem, se celý večer věnoval její kolega Karel Voříšek. S kamarádkou a celá v bílém galavečer strávila herečka Jitka Čvančarová, přítelkyni do společnosti vzala i nejoblíbenější žena Novy Daniela Šinkorová.

Zuzana Bubílková, jejíž pořad S politiky netančím na Nově končí, diskutovala s dramaturgem Petrem Svárovským.

Gábina Partyšová s manželem Josefem Koktou zase celý přímý přenos i následný raut strávili v divadelní kavárně.

Anife Vyskočilová překvapila prohlášením, že na večírky od jisté doby nechodí a má klid. Věnuje se svému novému příteli, s nímž vyráží začátkem března na měsíční dovolenou do Indie.