<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

Nová hvězda Ewa Farna: Platí ji miliardáři!

Třináctiletá Ewa Farna je pro jedny talentovanou zpěvačkou, pro jiné rychlokvaškou, kterou neuvěřitelně tlačí bohatý management. Kdo za ní stojí?PRAHA – Kdo je Lešek Wronka (46), tajemný miliardář a manažer zpěvačky Ewy Farné (13), kterého mnozí označují za nejmocnějšího muže české popmusic?Třináctiletá Ewa Farna je pro jedny talentovanou zpěvačkou, pro jiné rychlokvaškou, kterou neuvěřitelně tlačí bohatý management. Kdo za ní stojí?PRAHA – Kdo je Lešek Wronka (46), tajemný miliardář a manažer zpěvačky Ewy Farné (13), kterého mnozí označují za nejmocnějšího muže české popmusic?

Skutečně za úspěchem mladé zpěvačky stojí především podivné praktiky Wronky a jeho obchodního partnera Petra Šišky? Opravdu tito dva slibují tuzemským televizím a rádiím finanční výhody za to, když budou písně Farné hrát co nejčastěji? Přitom její song Měls mě vůbec rád? zní často z éteru a hudební televize Óčko její klip pouští i několikrát denně!

Ačkoli Wronka o sobě tvrdí, že je hudebním skladatelem a v tandemu s textařem Petrem Šiškou skládají i pro Helenu Vondráčkovou, ve skutečnosti je mužem mnoha profesí. Podle obchodního rejstříku byl a je majetkově zainteresovaný v mnoha firmách. „Jen na akciích firmy Čechofracht vydělal miliardu korun,“ řekl deníku Aha! jeden z jeho bývalých obchodních partnerů. V současné době Wronka například stojí v čele dozorčí rady firmy Eurofracht, jejímž stoprocentním akcionářem je tajemná firma z Bahamského souostroví.

Někteří lidé z Wronkova okolí o něm nechtějí vůbec mluvit. Jeden z nich dokonce položil telefon v okamžiku, kdy jsme vyslovili Wronkovo jméno. Příliš sdílná nebyla ani jeho bývalá manželka Dagmar, která se s třineckým podnikatelem rozváděla za dramatických okolností. „Je to naše soukromá věc. Nechci o tom mluvit,“ odmítla nás Wronková. „Se svým mužem se snažím vycházet alespoň do doby, než se vyřeší mé a našich dětí bydlení,“ dodala Wronková. Ta se totiž i s dětmi musí vystěhovat z Wronkovy obří luxusní vily, což se – podle zpráv z okolí Wronky – neobešlo bez dramatických výměn názorů mezi bývalými manželi.

Wronku a jeho obchodního partnera Petra Šišku, se kterým například pořádá hudební ceny Anděl (Šiška je dokonce prezidentem hudební akademie, která Anděly uděluje), navíc v posledních dnech začali atakovat představitelé tuzemských rádií a televizí, že se prý snaží slibem různých výhod prosadit do »playlistů« co nejvíce písniček Ewy Farné. Tu oba pánové manažersky zastupují v rámci své agentury Petarda Production, která v Třinci pořádá i obří letní festival Noc plná hvězd. Petarda Production exkluzivně zastupuje i Daru Rolins a Věru Špinarovou.

Nebojí se Ewin otec Tadeusz Farny, že by peníze, které do kariéry jeho dcery tečou a vytvářejí masivní a násilnou kampaň, mohly u lidí vyvolat spíše negativní ohlasy, jak to před časem pocítila Gábina Partyšová, kterou stejně mocně protlačoval její dnes už manžel, milionář Josef Kotka? „Nerad bych to nějak komentoval, to se týká těch dvou pánů,“ nechtěl se k celé kauze vyjadřovat Tadeusz Farny.

Získat vyjádření samotného Leška Wronky, který vydává všechny své projekty včetně debutového alba Ewy Farné či svého Lewron Orchestra u obřího vydavatelství Universal, se nám nepodařilo. Jeho telefonní číslo, na kterém byl ještě před několika dny spolehlivě k zastižení, se nyní hlásí jako neexistující.

Další šokující informace ze zákulisí Ewy Farné, které pravděpodobně skončí až u soudu, čtěte již zítra v deníku Aha!