<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

Sharon Stone chodí v mé sukni

Gábina Partyšová má image holky, která si pro peníze vzala milionáře. Zatímco její milionář se věnuje zahálce, Gábina nepřestala pracovat. Sedm let sledovala v Prásku společenské dění a teď je nejvytíženější moderátorkou recepcí a večírků.
Gábina Partyšová má image holky, která si pro peníze vzala milionáře. Zatímco její milionář se věnuje zahálce, Gábina nepřestala pracovat. Sedm let sledovala v Prásku společenské dění a teď je nejvytíženější moderátorkou recepcí a večírků.

Když jste dostala první běžky, celou noc jste se sestrou lyžovaly v obýváku. Měla jste takovou radost i z nového porsche, které vám daroval manžel? Že byste třeba celou noc běhala do garáže a zapínala světla?

Běžky jsem dostala jako desetiletá holka, děti mají mnohem větší radost z dárků. A s porschem jsem si jenom stále vymýšlela záminky, abych někam mohla jet. Ale víc to neprožívám, je to hezké auto, za kterým se všichni otáčejí, ale je to jenom dopravní prostředek! Klidně bych jezdila i fabií.

Bohatí lidé se v Čechách tváří jako chudáci... proč se nechováte podobně?

Přináší to potíže, ale já se za svůj majetek nestydím. Bulvár mě představuje jako holku, co sbalila pracháče. Mám špatnou image, ale také mám zdravé sebevědomí a vím, kolik jsem v posledních letech sama vydělala. Venku je normální, že herečka nebo moderátorka má pěkné auto, bydlení, hodinky... Lidi to od celebrit očekávají. Jenom u nás se pořád závidí. Kdo jiný než Lucka Bílá by si měl postavit barák za 20 milionů! Má snad bydlet ve 2+1?

Slyšel jsem takovou legendu, že váš muž byl nádražák, jezdil kolem silnic a říkal si: Tady všude by mohly být billboardy. A hned, jak to bylo po revoluci možné, tak je tam umístil a zbohatl na tom.

Vím o tom jen z jeho vyprávění, mně tehdy bylo jedenáct let. Ajznboňákem skutečně byl, ale umisťovat billboardy ho napadlo při sledování formule 1 – tam jsou reklamy všude. Na dálniční nadjezdy je přidělával sám s kamarádem, byla to těžká fyzická práce. Vypracoval se z ničeho.

A proč před pár lety pracovat přestal? Hrála jste v tom nějakou roli?

Jeho vášeň pro golf došla tak daleko, že neměl na práci čas a firmy ho přestaly bavit. Zjistil, že si chce užívat života. Plánujeme miminko, a pokud to moje těhotenství umožní, pořídíme si dům na Floridě a trochu procestujeme Státy.

Nerozumím tomu, proč vy na rozdíl od něj pořád pracujete. Nedávno jste si stěžovala: „Skutečným luxusem jsou pro mě tři dny volna.”

Před Vánoci jsem neměla ani ty tři dny. Večírky byly v plném proudu a já jsem pořád moderovala. Dělám to pro dobrý pocit, mám svoje peníze. Na dům v Petříkově jsem si vzala hypotéku na 30 let a půjčila si 4 miliony. Chci si to zaplatit sama a taky se mi tam hned líp bydlí. Fakt ale je, že do společnosti se těším, neberu to jako práci a nejsem znavená jako někteří mí kolegové, kteří si stěžují: „Zase musím na kšeft.”

Večírky zaznamenáváte a moderujete už 8 let. Co vás na tom tak baví?


Od puberty jsem noční pták. Zatímco většinu lidí společnost unavuje, mě nabíjí. Ještě mám takovou zápornou vlastnost: nevím, kdy mám dost. Manžel by vám potvrdil, že mě musí z večírků odvlékat. Ráno pak nevstávám před devátou hodinou a z domova neodcházím před polednem. Dlouho snídám, plavu a cvičím 5 Tibeťanů na doplnění energie.

Změnily se party za tu dobu, co je sledujete?

Pořadatelé se často snaží představit něco výjimečného. Rauty se obohatily, podávají se pálenky a míchané drinky, zábava ale často vázne. Zažila jsem asi 2500 akcí a tančilo se jen na dvaceti z nich. Nejraději mám tematické akce, třeba „party v bílém”.

Jak se promítly do večírků reality show?

„Realitáři” jsou mladí a chtějí mezi lidi. Paradoxně přijdou, i když nejsou zvaní. Chápu zpěváky, kteří je nepouštěli na své křty. Rok investovali do svého alba a pak by z toho v novinách vyšlo, že se Petr Zvěřina s někým opil. Lidi ze showbyznysu jsou na ně alergičtí. Já jim přeju, ať si užijou svých pět minut slávy.

Pít, či nepít na večírcích?

Nikdy neodcházím po čtyřech, to si známý člověk nemůže dovolit. Mám výhodu, že se neopiju ani po deseti panácích. Jen jsem se asi před dvěma lety zařekla, že už nebudu pít víno. Po červeném jsem agresivní a po bílém zase lítostivá. Tak piju tulamorku, jamesona a ráda si dám pivo. Po pivu se netloustne, pokud nevypijete 15 kousků a nevyluxujete přitom ledničku. Doma v lednici nic nemáme díky tomu, že se stravujeme v restauracích. A já si ani na rautu nic neberu, protože stolování ve stoje nemám ráda. Pohled na lidi, co do sebe hrnou chlebíčky a už čekají ve frontě na další jídlo, není moc přitažlivý.

Kterým lidem na večírku se raději vyhnete?

Některým bulvárním novinářům, opilcům a pak těm, se kterými je to na dlouho. I když jim ze zoufalství utečete na toaletu, jsou schopní na vás čekat venku. A ještě se straním lidí, kteří mě nebaví.

Jak jste se dala dohromady s Lenkou Hornovou?

Nejsme vrstevnice, ale já mám spoustu kamarádek, kterým je přes čtyřicet. V 18 letech mě Nova jako začínající zpěvačku poslala na týden na Korfu, abych tam spolu s dalšími natočila lekce aerobiku. S Lenkou jsme se sešly v letadle. Seděla přes uličku, četla si a tvářila se jako ledová královna. Nabídla jsem jí bonbony, ona ani nezvedla oči a odmítla je. „To bude kráva,” pomyslela jsem si. Nakonec se ukázalo, že jsme tam jediné dvě kuřačky. Já měla zapalovač a Lenka cigarety. Tak jsme se staly kámošky přes cigára. Za dva roky nato mě Lenka vzala do Prásku, předtím mě toho ale hodně musela naučit.


Nosíte do společnosti někdy stejné šaty dvakrát? Je to ostuda?

Není! Loni jsem dostala k Vánocům od Pepy krásné šaty, a když jsem si je vzala podruhé, hned jsem byla „hrůzou večera”. To mě docela štve, naštěstí si v novinách nepamatují déle než rok, co měl kdo na sobě.

Na večírek Lancôme jste potřebovala malé černé koktejlky. Tak jste si jedny pořídila u Alice Abraham. Předpokládám, že máte poměrně solidní potřebu nového oblečení: Kde končí staré modely?

Mám sestru a šest sestřenic. Jednou za půl rok vyřazuju oblečení a věnuju jim ho. Holky jsou šťastné, že se to nedá popsat, říkají tomu Vánoce dvakrát do roka.

Neodpočinete si od módy alespoň na venkově v Petříkově?

Oči si tam nelíčím, ale z make-upu nevylezu. Venkovský život si užívám, po zahradě lítám v klasických modrých teplácích, mikině a gumácích.

Váš manžel viditelně zhubl. Nutíte mu diety?

Nemohla bych na něj tlačit. Když vidím, jak mu chutná, to by způsobilo manželskou krizi. Neváží se, ale jeho váhové změny registruju na oblečení. Měl i 130 kilo, ale golfem a tenisem zhubnul na 103. Nejlepší váhu měl, když jsme se poznali. Nevěděli jsme, jestli spolu zůstaneme, a tak jsme nechodili mezi lidi a večeřeli ovoce a sýry.

Někdy před pěti lety jste do novin řekla: „Vídám se s Josefem Koktou často, ale jsou to jen pracovní schůzky.” Myslíte si, že některé lži jsou ospravedlnitelné?

Ze začátku to byla pravda. Pak jsem si ale rok hrála na nezadanou, i když už jsem zadaná byla. Neberu to jako lež, jen jsem se nechtěla dělit o svou pravdu. Přiznám se, že věci ráda nafukuju, aby byly zajímavější. Kdybych potkala Brada Pitta, tak bych třeba řekla, že na mě mrknul. Ale potkala jsem Sharon Stone v Karlových Varech, a to jsem si vážně nevymyslela – šla jsem v noci na recepci, právě když přijela. Všimla si mě, protože se jí líbila sukně od Alice Abraham. Prý by taky takovou chtěla. Pro mě to bylo šokující – Sharon Stone mi uprostřed noci sahá na sukni, trémou jsem skoro nepromluvila. Ale druhý den jsem jí tu sukni poslala na hotel.

Máte dům v Petříkově a byt na Starém Městě. Vzpomínám si na Upíra Krejčího, kterého dvě domácnosti tak dlouho trápily, až si koupil statek na okraji Prahy, kde se výhody vesnického i městského bydlení pokouší skloubit.

Je to strašné. Ještě když jsem jezdila za rodiči do Brna, jsem s sebou všude vláčela tašky a ani teď jsem se jich nezbavila. Ideální by bylo kupovat věci dvakrát. Muž chtěl byt v centru Prahy a užívat si hospůdek a společnosti, ale jak jsme v létě pořád seděli v zahradní restauraci, tak jsme si rozhodli pořídit dům za Prahou. Z Brna jsme do něj přestěhovali rodiče a my tam jezdíme jako na letní byt. Dvě domácnosti jsme mít nechtěli, ale nakonec tam trávíme půlku týdne.

Víte teď něco o stavění domů?

Postupně přicházím na věci, které bychom udělali jinak. Když si v moderně designovaném umyvadle vyčistíte zuby, musíte gruntovat půl koupelny. Možná bych jistou modernost oželela.

Znáte skokana na lyžích, kterému se říkalo Orel Eddie?

Ne.

Jako první Brit se přihlásil na olympiádu, byl beznadějně poslední, všichni se mu smáli, ale on se skákáním nechtěl rozloučit... Překvapilo mě, že na jaře budete vydávat další desku.

Českému interpretovi se investice do desky vůbec nevyplatí, desky se neprodávají a zpěváci vydělávají vystoupeními. Přesto jsem posledního alba prodala 16 tisíc kusů. Ve všech firmách mi doporučovali, abych se rozhodla, jestli chci být zpěvačka, nebo moderátorka, ale já se takhle nechci omezovat. Klidně budu Orlem Eddiem, protože mě zpívání baví.


Věci, které mám ráda


Artefakt Mojmíra Ranného: Kolo jako držák květináče.
Motorola Razor V3, design Swarovski.
Robot na vysávání, běhá sám, občas vysaje, co nemá, a občas se zasekne na prahu.
Polohovací křeslo z bílé kůže slouží k pohodlnému čtení.