<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

Růžový pochod proti rakovině.

Prahou se už po třinácté vydá takzvaný růžový pochod na podporu boje proti rakovině prsu. Do letošní kampaně se opět zapojily i známé české tváře, mezi nimi například Simona Stašová, Monika Absolonová, Gábina Partyšová, Ivana Gottová, Mahulena Bočanová, Taťána Kovaříková a nově také Kateřina Brožová, Olga Šípková, Tonya Graves, Halina Pawlowská a Iva Pazderková."Dávat naději nemocným i jejich rodinám, to je to, oč se snažíme od počátku vzniku tohoto projektu," prozradila Alena Pytlíčková, manažerka společnosti Avon Cosmetics, který pochod každý rok pořádá.

"Sponzorujeme řadu organizací zabývajících se prevencí a léčbou rakoviny prsu, která je nejčastějším nádorovým onemocněním, postihujícím zhruba každou osmou ženu. Ale v případě rakoviny prsu platí, že včasná diagnostika dává pacientce velkou naději na vyléčení. Apelujeme na ženy, aby nepodceňovaly prevenci. Jen tak budeme mít naději na vítězství v boji s touto zákeřnou nemocí."

Aby ženy, kterých se nemoc bezprostředně týká, věděly, že v tom nejsou samy, přicházejí jim dodat odvahu známé celebrity z řad hereček, zpěvaček či moderátorek. Právě ony si 8. června ve 12 hodin obléknou tričko z dílny návrhářky Taťány Kovaříkové a postaví se do čela průvodu, který se v pravé poledne vydá ze Staroměstského náměstí směrem ke Žlutým lázním, kde celá akce vyvrcholí. Na startu se o dobrou náladu postarají Gipsy.cz, v cíli se můžete těšit na vystoupení Moniky Absolonové, Tonyi Graves, Davida Deyla a skupiny MIG 21. Na after party zve od 19 hodiny návštěvníky Avon Pochodu pražské Hard Rock Café.