<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

Novoroční dáreček

Po velkých zdravotních potížích se zpěvačka GÁBINA PARTYŠOVÁ (29) dočkala. NA PŘELOMU ROKU PORODÍ.Čeká totiž s podnikatelem Josefem Koktou (50) své první dítě.


Máte za sebou těžké období. Musela jste podstoupit dvě operace a v souvislosti s tím se mluvilo i o rakovině děložního čípku. Jak se cítíte nyní?

V pohodě. Jsem už ve čtvrtém měsíci. Nějak extrémně zle mi nebylo, ale během druhého a třetího měsíce jsem měla žaludek na vodě.

Po vítězství nad zdravotními problémy jste se rozhodla, že výtěžek vašeho nového alba věnujete na boj proti rakovině děložního čípku.

Ano. CD Gabriela 2007 vyšlo 12. června, a kdo chce přispět na dobrou věc, najde další možnost i na webových serverech Top Fun. Prostředky získané ze stahování jednotlivých písniček půjdou také na výzkum a léčbu rakoviny děložního čípku.

Když jste manželovi oznámila, že jste těhotná, dostala jste od něj nějaký dárek?

Dáreček mi nedal, donesl mi devět růžových růží. Ale byl rád a prohlásil, že je to úplně vědeckofantastický. Dětí z předchozích manželství si moc neužil, protože si budoval kariéru, takže se teď tím víc těší.

Co byste radši, kluka, nebo holku?

Mně je to jedno, hlavně chceme zdravé miminko. Ale Pepa každé ráno vstává se slovy: "Jak jste se vyspaly, holky moje?" Já bych chtěla dvě děti, ale asi první holčičku, protože jsou zodpovědnější. A s tím dalším by mi určitě pak už pomáhala.

Kdy máte termín porodu?

Termín mám stanovený přesně na Nový rok, takže to bude takový novoroční dáreček.

V poslední době je módou mezi celebritami rodit v zahraničí. Uvažujete o této možnosti?

Ne. Moje sestra má dvouapůlletého kluka a půlroční holčičku, oba přišli na svět císařem. Rodila v pražském Podolí u doktora Heřmana. Já se s ním během jejího druhého porodu seznámila. Chodím k němu už od prvního měsíce těhotenství a chtěla bych, aby mě také rodil on. Myslím, že nejde o to, kde budete rodit, ale hlavně jde o pocit. Abych se mohla cítit jako doma.

Nepociťujete po těchto rodinných zkušenostech trochu strach, že také skončíte na císaři?

Ani ne. Sestra rodila před Vánoci, cítila se dobře a pustili ji už čtvrtý nebo pátý den, aby mohla být na Štědrý den doma.

Máte nějaký strategický plán, jak si udržet postavu?

Za první tři měsíce jsem přibrala asi kilo a přestalo mi chutnat maso. Zato mám neustále chuť na ovoce a zeleninu, tedy na to zdravé, co bych právě jíst měla. Snažím se mít dostatek pohybu, takže chodím plavat a s Pepou na golf. Rozhodně to nechci "popustit" tak, že bych nezřízeně žrala, a pak se musela tři roky zbavovat přebytečných kil.

Více se dočtete ve Story č. 30/07.Praha | 23-07-2007