<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

Vezměte miláčka do ráje!

Chcete, aby vám všichni záviděli, jak jste se brali? Vezměte miláčka do ráje! Uspořádat svatbu na zámku, v troskách hradu, pod vodou i v balonu, proč ne?! Ale vždycky je tu nějaké riziko. Pokud chcete obřad pohádkově nezapomenutelný, vyberte si subtropický ostrov.


Podnebí ideální, krajina úchvatná, ale hlavně ta originalita!

MAURITIUS
Bůh si tu vzal mustr!
Leží uprostřed Indického oceánu a nabízí všechno, co si pod pojmem „ráj“ představujete. (Mark Twain prý řekl: Bůh nejdřív udělal Mauritius a potom ráj.) Nejlepší je hned po příjezdu absolvovat svatbu a pak si jen užívat a nad ničím už nepřemýšlet. Obřady se konají (nejčastěji) pod širým nebem (v podvečer při západu slunce), ale také v hotelovém altánku nebo na katamaránu. Svatební noc strávíte podle nálady. Je tady všechno! Útulné a klidné hotely (Shandrani), určené k zábavě s hudebním povyražením (Royal Palm Beach, Veranda) nebo pro golfisty (Heritage). Všude jsou skvělé podmínky pro subtropické (posvatební) nicnedělání – čisté, bílé a klidné pláže, korálové útesy, laguny, tropická příroda ve vnitrozemí.
Sport. Užijete si, pokud se rádi hýbáte a po svatební noci ve vás zbude ještě nějaká síla. K hotelům zpravidla patří vše na squash, tenis a golf, vynikající jsou podmínky pro potápění, windsurfing, plachtění nebo vodní lyžování (většinou zdarma). Malé čluny vás zavezou na nedaleké ostrůvky (Rodrigues, Réunion, Jelení, Želví) – najdete tu nefalšované pozůstatky po koloniích hippies i neochočená zvířata. Chybí jen známý zdejší rodák, pták dodo (didus ineptus), který pod jménem blboun nejapný vyhynul. Na Mauritiu téměř neznají kriminalitu a ani nebezpečí vlezlých nemocí, jako třeba malárie téměř nehrozí (klimatizované hotely komáři nemají rádi). www.mauritius.cz

Jak se dělá svatba:
Svatba probíhá v souladu s místními předpisy v anglickém jazyce. Ženich a nevěsta zopakují po oddávajícím krátký svatební slib. Text přísahy v angličtině dostanete předem. Novomanželé mohou využít překladatele (musí být zajištěn předem za příplatek). Slib zakončí výměnou prstýnků a polibky. Manželství je zpečetěno podpisy do úředních knih. Poté následuje přípitek, případně krájení dortu a focení. Až obdržíte originál oddacího listu, zkontrolujte si, zda je ověřený apostilou (státní ověření platnosti, vypadá jako notářské razítko a je většinou na zadní straně dokumentu). Po návratu do ČR si oddací list nechte přeložit soudním znalcem do češtiny a zajděte na matriku, kde sepíšete „Zápis o uzavření manželství“. Místní matrika vše pošle na Zvláštní matriku do Brna, která vystaví váš český oddací list.

KARIBIK
Pro milovníky kontrastů
V této lákavé oblasti je asi nejfrekventovanější Dominikánská republika (po Kubě druhý největší ostrov, cca 48 500 km2, 10 milionů obyvatel). Pokud vás něco zarazí, tak je to kontrast luxusu (milionářská sídla, superhotely, nádherné pláže) a chudoby (chatrče, zmatek v dopravě a korupce). Kdo tenhle mix vstřebá, užije si! Užívají si ho třeba František Janeček a Tereza Mátlová. Pokud vám jen dominikánský pobyt nestačí, je tu dost dalších vzrušujících míst.

Co je tu k vidění
Svatbu neplánujete (proběhla už doma), ale důvodem návštěvy Karibiku může být svatební cesta! Nejzajímavější je ostrov St. Barth (Saint Barthelémy, 21 km2, 8000 obyvatel). Už Rothschildové a Rockefellerové si ho oblíbili! Dnes je cílem odpočinku pro významné osobnosti showbyznysu. Po vlastní ose se sem těžko dostanete, je lepší zájezd od slušné cestovky. Letecká linka končí na sousedním ostrově St. Martin, odtud 15 minut letadlem nebo 40 minut lodí. Odpočívat budete v luxusu uprostřed tropických zahrad. A pod dozorem. Ovšem zábava na různé způsoby je povolena: John F. Kennedy se tu například fotil nahý. Díky kamerovému systému má zdejší policie dokonalý přehled o všech návštěvnících – má to dvě výhody: nic se vám ztratí a neztratíte se!
www.karibik-travel.cz
www.dominikanskarepublika.com

Jak na to?
V případě svatby potřebujete platný pas, pokud jste rozvedeni, doklad o rozvodu (překlad do španělštiny). Sňatek je nutno následně legalizovat v ČR. To je proces relativně složitý, jsou nutná ověření místních i českých zastupitelských úřadů. Počítejte s dobou cca 2 měsíce. Doporučujeme svěřit zajištění legalizace i obřadu specializované agentuře.

Zvláštní matrika
MÚ Brno
Malinovského 3
Tel.: 542 175 187 (www.stred.brno.cz)

Mauritius
Oficiální název: Republic of Mauritius
Hlavní město: Port Luis (15 000 obyvatel)
Počet obyvatel: 1 200 000
Časový posun: +3 hodiny
Jazyky: angličtina, kreolština, francouzština, hindí
Odletová taxa: 10 USD/osoba
Měna: 1 mauritijská rupie (1 MR = 0,034 €)
Podnebí: příjemné celý rok, nejteplejší měsíce: leden–duben (průměrně 30 °C), nejchladnější: červenec–září (průměrně 24 °C). Ve vnitrozemí je vždy o nějaký stupeň chladněji. Během dne mohou nastat krátké spršky, ale teplota neklesá.
Doporučené oblečení: lehké, vzdušné bavlněné, do hotelových restaurací od tří hvězdiček výš se k večeři nosí dlouhé kalhoty, při výletech do vnitrozemí je lepší mít lehkou bundu.

Ubytování
Hotel Barceló Bávaro Palace
(Pláž Bávaro patří mezi 10 nejkrásnějších pláží světa)
Cena od 50 000 Kč (1 osoba/11 nocí)
200 km od Santo Dominga
www.caribe-tour.cz

Kompletní svatbu zajistí:
CK Caribissimo
Juan Dolio
Dominikánská republika
Tel.: (v DR) 1-862 8547
(directdominicana@yahoo.com
www.dominikanskarepublika.com)

SEYCHELY
Vždy a všude pod palmou!
Pouze dvě hodiny od ostrova Mauritius leží Seychely. Mediálně velmi známé turistické středisko si pořád uchovává výjimečnost, intimní atmosféru a klid. Patří k oblíbeným cílům nejen turistů. Ideální pro pobyt je období květen–září. Zdejší pláže jsou i v době vrcholné sezony klidné a ne přeplněné. Můžete si tu dokonce objednat pobyt na liduprázdném ostrově. Seychely tvoří stovky ostrovů a atolů, rozhozených po modrozelených vodách Indického oceánu na ploše 400 000 km2. Celková plocha země tohoto souostroví je jen 440 km2, některé ostrovy jsou od sebe stovky kilometrů, jiné pár desítek metrů. Z celkového počtu 115 ostrovů a ostrůvků je obydleno pouhých sedm. Návštěvníci jezdí na Seychely hlavně kvůli proslulým bílým plážím (je jich tu přes 70 a většina z nich patří k nejkrásnějším na světě), korálovým útesům a přírodě vůbec. Nejúžasnější je pláž Grondos na ostrově La Digue – nikdo se tu nekoupe, protože podél pobřeží jsou zrádné víry. Bělozlatý písek je jemný jako hedvábí a pláže lemují černé granitové skály. Hotely a vůbec všechny stavby na ostrovech ukrývá tropická zeleň, protože na Seychelách platí zásada, že žádná budova nesmí být vyšší než palma.

Na přání vola...
Pokud jste se rozhodli pro svatební obřad, hoteloví manažeři nebo zaměstnanci cestovní kanceláře vám poradí s výběrem a zajistí hudbu, videozáznam... Slavnostní okamžik se může odehrát (pondělí–pátek 14–17.00) v hotelovém altánku, luxusní restauraci, piknikovém prostředí na pláži a pod palmami nebo na katamaránu. V případě potřeby vám obstarají i svědky. Pokud chcete slavnostní podvečer ještě ozvláštnit, projeďte se volským potahem ozdobeni květinami! Vše lze objednat na klíč. Pokud jste se vzali doma, tak do 6 měsíců můžete mít zde stejné služby a navíc novomanželskou slevu! Každopádně je dobré naplánovat si delší pobyt a přílet aspoň 2 dny před plánovaným obřadem.

Měli byste vědět:
Potřebujete soudním znalcem ověřený rodný list přeložený do angličtiny. Pokud jste rozvedeni, také oddací listy a rozsudky o rozvodu, pokud jste ovdověli, doklad o ovdovění z předchozích manželství. K vyplněnému formuláři (zajistí CK) doložte xerokopii pasu. Nejkratší termín pro zajištění svatby je na Seychelách 14 dní od dodání dokumentů.www.seychely.cz

Svatba
(2 letenky, obřad a pobyt)
Cena: od 100 000 Kč
Svatební cesta
(podle individuálního výběru)
Cena: od 150 000 Kč
www.svatba-v-raji.cz
www.seychelly.cz

Seychely
Hlavní město: Victoria (na ostrově Mahé)
Nejdůležitější ostrovy: Mahé a Praslin
Počet obyvatel: 70 000
Časový posun: +3 hodiny
Odletová taxa: 60 USD/osoba
Měna: 1 seychelská rupie (1 SR = 5,30 Kč)
Podnebí: teplo celý rok (24 °C–32 °C), krátké deštíky od prosince do února.
Doporučené oblečení: lehké, vzdušné bavlněné, povinnost společenského oděvu zřídka.

Populární místa pro svatby
Maledivy
Tom Criuse a Katie Holmes
Ivana Bednaříková a Robert Chvátal
Fernando Alonso a Raquel del Rosario

Las Vegas
Bruce Willis a Demi Moore
Rande Gerber a Cindy Crawford
Andre Agassi a Steffi Graf

Londýn (Marylebone)
Paul McCartney a Linda Eastman
Liam Gallagher a Patsy Kensit

Bali
Mick Jagger
a Jerry Hall

Samos
Jiří Adamec
a Jana Nováková

Cannes
Josef Kokta
a Gábina Partyšová