<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

Ostrava žila plesáním

Ostrava - Plesová sezona je v plném proudu. Svědčí o tom i fakt, že se během víkendu konaly plesy ve většině ostravských obvodů. Hned v pátek odstartoval v ostravském hotelu Imperial První národní ples HarleyDavidson pro všechny příznivce motorek, motorismu a dobré zábavy.Ostrava - Plesová sezona je v plném proudu. Svědčí o tom i fakt, že se během víkendu konaly plesy ve většině ostravských obvodů. Hned v pátek odstartoval v ostravském hotelu Imperial První národní ples HarleyDavidson pro všechny příznivce motorek, motorismu a dobré zábavy.

Průvodci této okázalé akce byli Gábina Partyšová a Petr Šiška. O zábavu se postarali zpěváci Petr Kolář či Helena Zeťová, na předváděcím molu předvedly zajímavé modely například bývalé miss Radka Kocurová a Lucie Váchová. V sobotu se v těchže prostorách konal už třetí charitativní ples na podporu péče o seniory a zdravotně postižené ve vlastní domácnosti.

Svůj osmý reprezentační ples má za sebou také Janáčkova filharmonie Ostrava. V prostorách Kulturního domu města Ostravy se kromě tohoto tělesa předvedli také swingový orchestr B. Pukovce, Jiří Urbánek Band a Quartet jazzové a taneční hudby Kamaro Band.

Hosté zhlédli také ukázky latinskoamerických tanců Herkules tanečního klubu J. Calábkové. Klasický ples v country stylu zase pořádalo Centrum pro rodinu a sociální péči Ostrava ve Staré Bělé. Výtěžek z plesu bude věnován na činnost pořádajícího centra.
Co se plesání týká, nezaháleli ani v Michálkovicích. Už tradičně zde pořádal ples turistický oddíl mládeže Sylvatic v Ostravě, který navštívila v sobotu také třiadvacetiletá Kateřina Březinová se svým přítelem. „Ty snobské plesy nemusím, vždycky je lepší, když jdete s partou známých na nějaký lidový bál, protože máte o zábavu postaráno,“ řekla Katka, která si v sobotu navíc odnesla první cenu v tombole, sice speciální batoh plný překvapení. Pro milovníky tance a zároveň vyznavače recese byl v Domě kultury Akord v OstravěZábřehu určen Funus bál, který už po jedenadvacáté pořádala Pohřební služba Concordia. Vítěz tomboly si odnesl rakev. Naštěstí nešlo o schránku do hrobu, ale o střešní box na auto.