<script type="text/javascript"> supportsframes = false </script>

Gabriela - Press

Večer setkání. Večer žen. Večer nálady

Praha - Večer setkání. To je Sportovec roku. Kde by vás napadlo, že v proskleném výtahu s výhledem na Prahu potkáte Martinu Navrátilovou?


Praha - Večer setkání. To je Sportovec roku. Kde by vás napadlo, že v proskleném výtahu s výhledem na Prahu potkáte Martinu Navrátilovou?
Byl to také večer žen. Na pódiu se v jednom okamžiku střídaly Dana Zátopková, Martina Navrátilová a Kateřina Neumannová. Jen nemocná Věra Čáslavská, která poslední roky tráví v ústraní, chyběla ke kompletní skladbě nejlepších českých sportovkyň všech dob.
A také večer dobré nálady. Výškař Tomáš Janků ukazoval pyšně na displeji mobilu fotografii svého labradora. Lyžařský trenér Miroslav Petrásek vyprávěl o stěhování z Božího Daru do Liberce. A brankář Petr Čech se těšil na návrat do fotbalové vřavy. „Věřím tomu, že mě tam trenér v sobotu dá, když nebude ve středu problém s testy,“ tvrdil.
Slavnostní večer v režii Novy neurazil, jen se příliš vlekl. Oproti letům minulým se naštěstí vcelku držel moderátor Jan Kovařík. Pouze srovnání druhé pěvecké „supernuly“ Davida Spilky se stříbrným olympijským lyžařem Lukášem Bauerem bylo velmi nevkusné. Ale mohlo být hůř. Umíte si mezi těmito skutečnými osobnostmi představit za mikrofonem například Gábinu Partyšovou, jejíž přítomnost na večeru „hrozila“?
Naštěstí šlo hlavně o sportovce. A odpolední skvělý úspěch Martiny Sáblíkové na mistrovství Evropy ukázal, že stejně bohatý večer to může být i za rok.